MBzMiesciska

Ogłoszenia duszpasterskie 28.06. 2020 r.

1. Młodzież Bierzmowana spotka się dzisiaj na dziękczynieniu na Mszy św. o godz. 17.00 i na nabożeństwie po Eucharystii.

2. Od jutra  rozpoczyna się „Biały Tydzień”.  Dzieci Pierwszokomunijne uczestniczą we Mszy św. wieczornej.

3. W poniedziałek i wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św. od godz. 20.00 i nabożeństwo do Serca Jezusowego o godz. 20.30.

4. W I czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 i okazja do Spowiedzi św.

5. W I piątek miesiąca Adoracja od 17.00 i okazja do Spowiedzi św. – Zapraszamy na Mszę św. ku czci Serca Jezusowego.

6. W I sobotę miesiąca odwiedzimy Chorych z posługa sakramentalną od godz. 8.00.

7. Nabożeństwo pierwszosobotnie do Serca Matki Bożej o godz. 17.30.

8. W miniony czwartek w katedrze ks. Prymas poświęcił nowe oleje. Ponieważ w tym roku nie obchodziliśmy dotąd Dnia Chorych, w przyszłą niedzielę, w czasie każdej Mszy św., udzielać będziemy Sakramentu Chorych, namaszczając nowopoświęconymi olejami.

9. Dziękujemy za wysprzątanie kościoła Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych i Młodzieży Bierzmowanej. Dziękujemy za dekoracje kwiatowe w kościele. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła Parafian z ul. Długiej a tydzień później z ul. Kusocińskiego.

10. Biuro Parafialne w najbliższym tygodniu czynne będzie  w poniedziałek 16.00-17.00 i w środę 9.00-10.00.

11. Dziękujemy Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za odrestaurowanie krzyża nad kropielnicą, a Rodzicom Bierzmowanych za 10 nowych wazonów do kościoła (dziś jeszcze nie są użyte).

12. Dziękujemy  kolejnemu Ofiarodawcy z naszej Parafii za ofiarę 3000 zł. na obraz bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

13. Zachęcamy do pomocy misjonarzom w ramach „Akcji św. Krzysztof”. Ofiarujmy 1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr na zakup środków transportu na misjach.  Szczegóły na plakatach w gablocie.

14. Do nowego numeru „Przewodnika katolickiego” dodano modlitewnik biblijny. Jest też nowy numer „Rycerza Niepokalanej”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć

• Kamil Grzegorek, kawaler, i Martyna Elżbieta Adamska, panna, oboje z Parafii św. Michała Archanioła w Mieścisku. Zapowiedź druga.
  • Karol Krzysztof Twardowski, kawaler, i Katarzyna Szymańska, panna, oboje z Parafii św. Michała Archanioła w Mieścisku. Zapowiedź pierwsza.

Do wieczności Pan Bóg powołał

śp. Celinę Tańską     Wieczny odpoczynek…