MBzMiesciska

 

  

Ogłoszenia duszpasterskie 

10.12. 2023 r. 

 

 

 

 

 

1. Biuro Parafialne będzie czynne w poniedziałek 9.00 – 10.00 oraz w czwartek 15.30 – 16.30.

2. Roznoszony jest „List do Parafian”. Zawiera grafik wizyt duszpasterskich w domach. Jeżeli komuś nie pasuje wyznaczona data, może zaprosić kapłana w innym terminie. Małą kopertę z daniną diecezjalną, prosimy włożyć do koperty dużej. W dużej kopercie składamy ofiarę na cele remontowe Parafii. Prosimy opisać obie koperty. Ofiary składamy przy okazji wizyty duszpasterskiej, lub przy innej, bezpośredniej okazji.

3. Staramy się trasy kolędowe zamieniać co roku, tzn. gdzie ulica była „od początku”w kolejnym roku jest „od końca” – chyba, że na grafiku rozpisane jest inaczej.

4. Wieczorne Msze św. w Adwencie od poniedziałku do piątku odprawiać będziemy o godz. 17.00 – jako Od poniedziałku do czwartku na Roraty zapraszamy Dzieci. W piątki zapraszamy Młodzież klas VII, VIII i szkół ponadpodstawowych.

5. Opłatki można nabywać w zakrystii.

6. Świece Bożonarodzeniowe rozprowadza Parafialna Caritas - duże po 20 zł , małe po 10 zł. Minimalny zysk przeznaczony jest na cele dobroczynne Caritas Parafialnej.

7. Do skarbonki św. Antoniego wpłynęło w listopadzie 860 zł. Dziękujemy za jałmużnę na Biednych.

8. Do 15 grudnia trwa zbiórka żywności w ramach akcji "Tak, Pomagam”. Parafialna Caritas organizuje akcję w trzech lokalnych sklepach: u Pani Bogumiły Łochyńskiej, u Pani Alicji Piaseckiej, u Pani Anny Przybysz.

9. W środę, 13 grudnia, do naszej Parafii przybędzie relikwiarz Błogosławionej Rodziny Ulmów, Męczenników z Markowej. Powitanie Relikwii o godz. 12.30. O godz. 15.00 Msza św. w intencji Rodzin naszej Parafii. O godz. 16.00 pożegnanie Relikwii. Zachęcamy do ofiarowania swoich rodzin opiece Błogosławionej Rodziny. Zarezerwujmy czas.

10. Na półkach za ławkami można zaopatrzyć się w modlitewnik do Rodziny Błogosławionych Ulmów – koszt 3 zł.

11. W Najbliższy piątek po mszy świętej roratniej odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. Oczywiście przychodzimy także na same roraty. Pamiętajcie o książeczkach Credo.

12. Spowiedź adwentowa dla naszej Parafii będzie w sobotę 16 grudnia. Nabożeństwo pokutne o godz. 10.00 i spowiedź 10.30 – 12.00. Nabożeństwo pokutne o godz. 15.30 i spowiedź 16.00 – 17.30. Nabożeństwo pokutne o godz. 19.00 i spowiedź 19.30 – 21.00.

13. Prosimy o zgłaszanie Chorych do spowiedzi św. w domach, w piątek 22. grudnia od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie Chorych do Komunii św. w drugie święto od godz. 10.00.

14. W przyszłą niedzielę podczas mszy świętych ministranci i lektorzy będą rozprowadzać pobłogosławione sianko na stół wigilijny. Wszystkie ofiary złożone przy tej okazji zasilą budżet Liturgicznej Służby Ołtarza.

15. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła Parafian z ulicy Zacisze. Tydzień później prosimy Parafian z Placu Powstańców Wlkp. W tym tygodniu z wyznaczonej ulicy nie było nikogo.

16. Mamy jeszcze medaliony z Matką Bożą Miłosierdzia z naszej Parafii. Mogą być pięknym prezentem na Boże Narodzenie.