MBzMiesciska

 

 

 

 Ogłoszenia duszpasterskie 09.05. 2021 r.

 

 

 

 

 

1. Zachęcamy do uczestniczenia w Eucharystii we wspólnocie w świątyni. Transmisje telewizyjne, czy internetowe nie mogą być traktowane na równi z żywą Liturgią.

2. Nabożeństwa majowe odprawiamy od poniedziałku do soboty - o godz. 20.30. Wcześniej, od godziny 20.00 jest Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. Przypominamy o obowiązku spowiedzi wielkanocnej.

3. W czwartek 13 maja, nabożeństwo maryjne rozpocznie się o godz. 20.00 modlitwą Różańcową. Jest to rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej we Fatimie.

4. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne będzie w poniedziałek 9.00 - 10.00 oraz we wtorek 16.00 -17.00.

5. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła Parafian z ul. Pocztowej – bloki. Tydzień później z ul. Gnieźnieńskiej numery nieparzyste. Dzisiaj dziękujemy Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych.

6. Duża ilość intencji ofiarowanych za Zmarłych, zwłaszcza na okoliczność pogrzebu, sprawiła, że wpisujemy już Msze św. w terminach grudniowych. Prosimy Parafian, aby krewnych spoza naszej Parafii, odsyłać z intencjami mszalnymi do własnych parafii. Prosimy również o rozważenie przekazywania intencji za naszym pośrednictwem do Księży Seniorów w Gnieźnie. Można w tym samym dniu modlić się w naszym kościele. Intencje na rok 2022 przyjmować będziemy od 15 października. W razie konieczności wypełnimy wcześniej ranne terminy styczniowe.

7. Starsze osoby mogą pamiętać Mszę św. odprawianą po łacinie, „tyłem do ludzi” w rycie trydenckim. W roku 1570 ryt trydencki wprowadził papież Pius V. Od czasów reformy liturgicznej, przeprowadzonej na II Soborze Watykańskim, znamy ryt w języku ojczystym, „przodem do ludzi”. Jeden i drugi ryt jest tak samo ważny i wyraża tę samą, jedną ofiarę Jezusa Chrystusa. Przypomniał o tym w roku 2008 papież Benedykt XVI. Każdy kapłan może odprawiać Mszę św. w jednym i w drugim rycie. W naszej Parafii odprawiona zostanie Najświętsza Ofiara w rycie trydenckim w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 15.00. Dla wspólnoty, która tak zechce przeżywać Mszę św. odpowiednie komentarze poprzedzą Liturgię i stopniowo wprowadzą w sposób celebracji. Przewidujemy kontynuację Mszy św. „trydenckich” z częstotliwością raz na miesiąc. Zapraszamy i zachęcamy 23 maja na godz. 15.00.

 

 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć

 

  • Łukasz Mariusz Mikulski, kawaler z Parafii Zwiastowania NMP w Popowie Kościelnym i Eliza Maria Lipkowska, panna z parafii św. Michała Archanioła w Mieścisku. Zapowiedź druga.

 

 

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ

 śp. Czesława Lewandowskiego z ul. Zacisze.


   Wieczny odpoczynek...