MBzMiesciska

Ogłoszenia duszpasterskie 26.01. 2020 r.

1. Przyszła niedziela to równocześnie święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Boskiej Gromnicznej. Na Mszę św. o godz. 12.00 dzieci przyniosą świece od Chrztu św. – Jeżeli będą nowe świece, zostaną poświęcone. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie z Rodzicami.

2. W minionym tygodniu zapłaciliśmy ostatnie zobowiązania za remont w roku 2019. Przelaliśmy też do Kurii w Gnieźnie zobowiązania diecezjalne za rok 2020 – 12 876 zł. Zapłaciliśmy zobowiązanie względem seminarium, które podrożało w stosunku do ubiegłego roku i wynosi 3878 zł. Łącznie wynosi to 16 754 zł. Jesteśmy wdzięczni za opłatę diecezjalną, która ma wyrównać te koszty. Dzięki ofiarności Parafian - Parafia nie ma długów.

3. Przypominamy, że kolęda w Budziejewku i Budziejewie będzie w środę, 29 stycznia od godz. 9.30, w Strzeszkowie, Jaworówku i nad Wełną – w czwartek, 30 stycznia od godz. 9.30, w Miłosławicach – w piątek, 31 stycznia od godz. 9.30. Ewentualne uzupełnienia – w sobotę, 1 lutego od godz. 13.00. W okresie kolędy Msze św. wieczorne są w środy i w soboty.

4. Dyżur biura w okresie kolędy jest bezpośrednio po Mszach św. w dni powszednie.

5. Od środy powracamy do codziennych Mszy św.

6. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ul. Wągrowieckiej numery parzyste a tydzień później ulice Pokoju i Spokojna..  Dzisiaj dziękujemy: Janinie, Danucie, Katarzynie, Wiesławie, Teresie, Tomaszowi i Barbarze. Dziękujemy za ofiarę na dalsze remonty kościoła.

7. „Przewodnik Katolicki” zawiera wkładkę ze Słowem Bożym i kosztuje 6 zł. Na stoliku jest lutowy numer „Rycerza Niepokalanej” – za dowolną ofiarę.

8. W poniedziałek, 3. lutego w seminarium w Gnieźnie rozpocznie się pierwsze spotkanie z cyklu poświęconym Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Zachęcamy do udziału. Informacje szczegółowe na plakatach.

9. Na stoliku wyłożone są kalendarze Stowarzyszenia Pomocy Uczniom im. Jana Pawła II w Mieścisku. Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego. Na odwrocie kalendarza jest informacja, jak można przekazywać na cel stowarzyszenia 1% podatku.

10. Nasz mały Parafianin – Igorek Andrzejewski – urodził się z rzadkim zespołem wad wrodzonych i wciąż jest leczony i rehabilitowany. Rodzice dostrzegają postęp w leczeniu. Potrzebują jednak pomocy na wiele działań, które wykraczają poza ich możliwości. Prosimy zainteresować się Igorkiem, wziąć ulotkę ze stolika i w miarę możliwości pomóc.