MBzMiesciska

 

 

 

 Ogłoszenia duszpasterskie 07.08. 2022 r.

 

 

 

 

 

1. Stolica Apostolska przesłała dokument zatwierdzający odpust Matki Bożej Miłosierdzia. Na prośbę proboszcza Parafii św. Michała Archanioła w Mieścisku Ojciec św. Franciszek ustanowił drugi parafialny odpust, który będzie obchodzony corocznie 16 listopada. Papieski dokument wystawiony jest na bocznym ołtarzu i poniesiony będzie w procesji z darami w dniu Nawiedzenia Matki Bożej. Miniatura w formie fotografii na porcelanie umieszczona będzie w gablocie z wotami.

2. W naszym kościele przy ołtarzach bocznych ustawiliśmy dwa świeczniki dla świec wotywnych. Każdy może przy okazji Mszy św. czy osobistego nawiedzenia świątyni zapalić swoją lampkę wyrażającą intencję modlitewną błagalną lub dziękczynną. Świece sprowadzamy z Irlandii dla najwyższej jakości parafiny. Świeczkę należy wyjąć z pojemnika na dole, umieścić w lampce i dopiero zapalić zapalniczką. Nie odpalamy świeczki od świeczki. Świeczniki te są stosowane w takich świątyniach jak katedra wawelska, czy Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Posłużą nam również w czasie Nawiedzenia Matki Bożej.

3. Nadal można składać ofiary do skarbonki na kwiaty dla Matki Bożej. Od jutra przygotowujemy świątynię na uroczystość Nawiedzenia.

4. Z okazji Nawiedzenia Matki Bożej ubierzmy domy i ulice. Prosimy, by nikt z Wiernych nie zaniedbał tej sprawy. Pomóżmy osobom starszym. Caritas Parafialna służy pomocą także dzisiaj po Mszach św. Prosimy by dekoracje robić możliwie na całych ulicach a szczególnie na trasach przejazdu samochodu-kaplicy. Liczymy na pomysłowość i gust Parafian. Ubranie domów jest wyrazem naszej wiary i miłości do Matki Bożej.

5. Program rekolekcji i uroczystości Nawiedzenia jest w naszej parafialnej gazecie „Na skrzydłach Anioła”. Jest też umieszczony w gablocie i na stronie internetowej Parafii. Rekolekcje zaczynają się w środę o godz. 18.00. Trwają do niedzieli. Do soboty jest codzienna okazja do spowiedzi od godz. 20.00 O godz. 20.30 jest Apel Maryjny z nauką rekolekcyjną. Główne nauki rekolekcyjne są podczas Mszy świętych w czwartek, piątek i sobotę o 10.00 lub o 18.00. Niedzielę przeżywamy jako Dzień Pański. Wieczorna Msza św. w niedzielę będzie o godz. 18.00 jako wigilia Wniebowzięcia a także przywitanie Nawiedzającej Matki Bożej. Zapraszamy już o 17.00 na Rynek, przed Gminę, skąd o 17.30 wyruszy procesja z Obrazem do kościoła.

6. Przed Matką Boża pójdą bezpośrednio Bielanki z białymi różami. Dziewczynki zapraszamy na próbę w sobotę na godzinę 11.00 przy kościele.

7. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczymy na dar dla Rekolekcjonisty i jego duszpasterskie potrzeby na Ukrainie. Ofiary na cele remontowe zbierać będziemy wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca, 21 sierpnia.

8. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne będzie tylko w pilnych sprawach bezpośrednio po Mszach św.

9. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła Parafian z ul. Kościuszki – numery parzyste i nieparzyste. Będzie to sprzątanie gruntowne przed Nawiedzeniem Matki Bożej. Dzisiaj dziękujemy Elżbiecie, Halinie, Barbarze, Jadwidze, Teresie, Annie, Wojciechowi, Krzysztofowi, Jackowi i Oliwierowi. Dziękujemy za kwiaty i sprzęt do sprzątania. Tydzień później prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Pocztowej numery nieparzyste.

10. Nadal trwają prace na elewacjach kościoła. Prosimy o zachowanie ostrożności.

11. Dziękujemy panu Leszkowi Bodusowi za gościnę w Zajedzie „Bratanki” udzieloną pielgrzymom z diecezji koszalińskiej przechodzącym przez Mieścisko oraz   wszystkim, którzy w miniony czwartek służyli darami i posługą przy posiłku.

12. Dziękczynienie za tegoroczne plony, czyli Dożynki parafialne będą w niedzielę za tydzień, 21 sierpnia godz. 12.00. Prosimy o przygotowanie wieńców. Pamiętajmy też o tradycji wianków.

 

PRZEZ CHRZEST ŚW. WŁĄCZYLIŚMY  DO RODZINY parafialnej

Jana Kusia i Kajetana Sobiszewskiego

 

PAN BÓG POWOŁAŁ DO WIECZNOSCI

Śp. Marka Duraka z ul. Parkowej

 Pogrzeb będzie w czwartek 11. Sierpnia o godz. 12.00.  Wieczny odpoczynek…

 


 PLAN REKOLEKCJI

 

Środa, 10 sierpnia

18.00 – Msza św. z nauką

20.00 – okazja do Spowiedzi św.

20.30 – Apel Maryjny z nauką

 

Czwartek, Piątek, Sobota – 11 - 13 sierpnia

10.00 – Msza św. z nauką

18.00 – Msza św. z nauką

20.00 – okazja do Spowiedzi św.

20.30 – Apel Maryjny z nauką

 

Niedziela, 14 sierpnia

 7.30 – Msza św. z nauką

9.00 – Msza św. z nauką

10.30 – Msza św. z nauką

12.00 – Msza św. z nauką

17.00 – Czuwanie, Powitanie Matki Bożej

18.00 – Msza św. pontyfikalna (ks. Prymas)

 

 

Nawiedzenie Matki Bożej w Mieścisku i Budziejewku

 

Niedziela, 14 sierpnia

 

17.00 – Nabożeństwo oczekiwania (Rynek – plac przed pomnikiem w pobliżu Urzędu Gminy, przyjazd z Podlesia Kościelnego ulicą Wągrowiecką)

17.30 – Powitanie Obrazu, następnie procesja do kościoła

18.00 – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski

20.00 – Czuwanie przed Obrazem przygotowane przez Młodzież

21.00 – Apel Jasnogórski

22.00 – Msza św. o powołania – kapłani pochodzący z Parafii

23.30 – (około) – Nabożeństwo za Zmarłych – „Wymienianki”

 

Nocne czuwanie Parafian

0.00 – Miłosławice

1.00 – Wiela

2.00 – Strzeszkowo, Jaworówko, Zabudowania nad Wełną

3.00 – Ruda Koźlanka

4.00 – Os. Michałowskie

5.00 – Os. Młodych

6.00 – Mieścisko – ulice

Poniedziałek, 15 sierpnia

 

7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

7.30 – Msza św.

9.00 – Msza św. (szczególnie) dla Chorych

10.15 – Przejazd do Budziejewka i Msza św. (potem powrót do Mieściska)

12.30 – Msza św. (szczególnie) dla Dzieci i Rodziców (błogosławieństwo Dzieci)

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

16.00 – Msza św. na zakończenie Nawiedzenia

17.00 – Nabożeństwo pożegnania i odprowadzenie Obrazu do samochodu (na miejsce, gdzie było powitanie, odjazd ulicami Gnieźnieńską i Pocztową do Gołaszewa)