MBzMiesciska

Ogłoszenia duszpasterskie - 09.06.2024 r.

1. Wczoraj w katedrze gnieźnieńskiej trzech chłopców z naszej Parafii - Ksawery Nojgebauer, Michał Kaczor i Dominik Fórmaniak - otrzymali błogosławieństwo biskupie do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Życzymy im radości z wypełniania tej misji i nieustannego wzrastania w łasce.

2. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne będzie w poniedziałek 9.00 - 10.00 i we wtorek 16.00 – 17.00.

3. W środę o 18.00 w plebanii cotygodniowe spotkanie spotkania Marianek. Przewidujemy spotkanie naszych Marianek z dziewczętami z Gniezna w niedzielę 16 czerwca. Zarezerwujmy sobie termin.

4. W czwartki Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30. W tym czasie okazja do Spowiedzi św.

5. W piątki zapraszamy na godz. 15.00 na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji o nawrócenie Parafian oddalonych od sakramentów i od wspólnoty.

6. W piątek, 14 czerwca o godz. 18.00 w Gnieźnie, w Seminarium (ul. Seminaryjna 2), będzie kolejne modlitewne spotkanie dla osób, które korzystają z posługi Egzorcysty, mają potrzebę formacji duchowej lub rozeznania swoich duchowych problemów.

7. W dniach 14-16 czerwca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbędzie się kolejna edycja warsztatów – rekolekcji dla związków niesakramentalnych. Zachęcam i proszę o promocję spotkań w Waszych parafiach. Zgłoszenia i szczegóły:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., tel. 604 858 469.

8. W sobotę 15 czerwca odbędą się uroczystości w Dąbrówce Kościelnej z okazji 55 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Jubileuszowa Msza św. będzie o godz. 17.00. O godz. 18.00 koncert pt. „Wieczór z Poznańskimi Słowikami”.  Wstęp wolny. Kustosz Sanktuarium ks. kan. Andrzej Kaczmarek serdecznie zaprasza.

9. W niedzielę, 23 czerwca przejdzie przez Gniezno „Marsz Życia”. Zachęcamy do udziały zwłaszcza członków Duchowej Adopcji. Początek przy kościele św. Wawrzyńca o godz. 16.00, potem przejście ulicami do katedry.

10. W tym tygodniu prosimy Parafian z ulicy Kościuszki numery nieparzyste. Tydzień później numery parzyste. Dzisiaj dziękujemy Halinie, Annie, Barbarze, Urszuli, Barbarze, Elżbiecie i Jackowi

11. Trwają prace renowacyjne w kościele. Na cały czas remontów prosimy o zachowanie ostrożności w okolicach rusztowań.

DO WIECZNOŚCI Pan Bóg powołał

śp. Marka Finke

Pogrzeb będzie we wtorek, 11 czerwca o godz. 13.00

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…