Written by Super User

MBzMiesciska

Ogłoszenia duszpasterskie 31.05. 2020 r.

1. W związku ze zniesieniem limitów dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii, z dniem 1 czerwca 2020 r., znoszę udzieloną wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie przypominam, że w przypadku osób chorych, starszych i niezdolnych z różnych powodów do fizycznej obecności na Mszy św., zgodnie z Dyrektorium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie celebracji Mszy świętej transmitowanej przez telewizję, istnieje możliwość uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem mediów i w ten sposób zadośćuczynienia obowiązkowi udziału w niedzielnej Mszy św.

2. Dzisiaj upływa termin spełnienia obowiązku Komunii św. wielkanocnej.

3. Jutro (w poniedziałek) dodatkowa Msza św. ku czci Matki Kościoła o godz. 10.00.

4. Do końca czerwca podtrzymujemy w naszej Parafii od poniedziałku do soboty od godz. 20.00 Adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

5. Nabożeństwa czerwcowe – od poniedziałku do soboty o godz. 20.30.

6. W środy, podczas nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa kierowane będzie słowo do Dzieci Pierwszokomunijnych, a w piątki do kandydatów do Bierzmowania.

7. W I piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. ku czci Serca Jezusowego. Ze spowiedzi prosimy korzystać głównie w czasie Adoracji wieczornych w ciągu tygodnia.

8. W I sobotę miesiąca od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do osób Chorych.

9. W sobotę, 6 czerwca Dzieci Pierwszokomunijne przystąpią do pierwszej Spowiedzi św. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.30

10. Dziękujemy Barbarze, Marii, Danucie, Bernadecie, Barbarze, Krystynie, Zofii i Henrykowi za posprzątanie kościoła. Prosimy jeszcze innych Parafian do pomocy panu Kościelnemu w sobotę o godz. 10.00. Potem wrócimy do grafiku według ulic.

11. „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby Parafii składane bezpośrednio i przelewane na konto.

12. Prosimy o korzystanie z samoobsługowego „kiosku parafialnego”. Opłaty wrzucamy do skarbonki, gratisy bierzemy za darmo.

13. Biblioteczka Parafialna na półce za ławkami jest dla korzystania w świątyni. Prosimy nie zabierać książek do domów.

14. Konieczne sprawy w biurze umawiamy jeszcze na telefon 601 76 18 81.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć

• Jakub Walczak, kawaler z Parafii św. Michała Archanioła w Mieścisku i Beata Śmigielska, panna z Parafii św. Wojciecha w Wągrowcu, Zapowiedź druga.

DO WIECZNOŚCI Pan Bóg powołał

śp. Wojciecha Dubiała z Wieli

Pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00.   Wieczny odpoczynek…