Written by Super User

MBzMiesciska

 

 

 

 Ogłoszenia duszpasterskie 25.10. 2020 r.

 

 

 

 

 

1. Pan Bóg powołał do wieczność śp. Ks. Biskupa Bogdana Wojtusia. Msza św. od naszej Parafii za zmarłego biskupa będzie w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

2. Prosimy o zachowywanie ostrożności w związku z zagrożeniami. W Mieścisku ograniczenia związane są ze strefą czerwoną. W świątyni w Mieścisku limit wynosi 89 osób (łącznie z chórem) a w Budziejewku 16 (łącznie z chórem).

3. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych Prymas Polski abp Wojciech Polak zwraca się z prośbą o odwołanie procesji na cmentarzach w Uroczystość Wszystkich Świętych i celebrowanie ich w kościołach. W przyszłą niedzielę procesje będą po Mszy św. o godz. 12.00 i po Mszy św. o godz. 17.00. Procesja będzie także po Mszy św. wieczornej w sobotę, 31 października.

4. Abp Wojciech Polak informuje również, że zgodnie z dekretem wydanym na polecenie papieża Franciszka przez Penitencjarię Apostolską, w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać nie przez pierwsze osiem dni listopada, ale przez cały miesiąc.

5. Od przyszłej niedzieli – 1 listopada – odprawiać będziemy w Mieścisku dodatkową Mszę św. o godz. 10.30 dla dzieci Pierwszokomunijnych i ich Rodziców. Pozostałych uczniów prosimy o rozdzielenie się według dotychczasowego porządku. Przypominamy, że osoby starsze i te, które czują się zagrożone mogą korzystać z dyspensy ks. Prymasa.

6. Tych, którzy korzystają z dyspensy zapraszamy do łączności z Parafią przez radio lub Internet. Parafia „na żywo” otwiera się w okienku po prawej stronie na stronie internetowej.

7. Wdzięczni będziemy za ofiary przelewne na konto parafialne, gdy nie ma możliwości w kościele.

8. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy pół godziny przed wieczorną Mszą św. od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele zachęcamy do Różańca w domach rodzinnych. We wtorki i czwartki o godz. 17.00 Różaniec dla dzieci.

9. Biuro Parafialne czynne będzie we wtorek 16.00 – 17.00, w środę po wieczornej Mszy św. do 20.00 i w piątek 9.00 – 10.00. Chcemy w ten sposób ułatwić zamawianie wymienianek za Zmarłych.

10. Na stypendia dla uzdolnionej a niezamożnej młodzieży. czyli „żywy pomnik” dla Jana Pawła II zebraliśmy 753 zł. Pieniądze przekazaliśmy częściowo na Fundację a częściowo na Stowarzyszenie Pomocy Uczniom w Mieścisku.

11. Przelaliśmy 42 000 zł. za prace konserwatorskie pod chórem.

12. Powiększa się nam fundusz na ławki. Wcześniej została przekazana ofiara 4500 zł. od osiedla Michałowskiego. Za każdą ofiarę dziękujemy.

13. W przyszłym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła Parafian z Placu Powstańców Wielkopolskich. Tydzień później prosimy Parafian z ul. Janowieckiej numery nieparzyste. Dzisiaj dziękujemy Parafianom z Zacisza: Łucji, Dorocie, Renacie, Zofii i Karolinie.

14. Prosimy, by robiąc porządki na cmentarzu na śmietnik wynosić tylko odpady biologiczne, a pozostałe zabierać do śmietników domowych.

15. Nowy „Przewodnik” zawiera modlitewnik na listopad. Jest też listopadowy numer „Rycerza Niepokalanej”. Jest też nowy numer „Miłujcie się”.

 

 SAKRAMENTEM MAŁŻENSTWA ZWIĄZALI SIĘ Z BOGIEM I ZE SOBĄ

Marcin Przywecki i Justyna Ratajczyk

 

 Do wieczności Pan Bóg powołał

śp. Damiana Pędzińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…